Hokej: Postawić kropkę nad "i"

0
22

Hokeiści GKS Tychy pokonali JKH GKS Jastrzębie w piątym meczu finału PHL. Tyszanie rozegrali kapitalne spotkanie i do sukcesu brakuje im tylko jednego zwycięstwa, które mogą odnieść przed własną publicznością.
Wypełnione po brzegi lodowisko Jastor było świadkiem dobrego widowiska. Lepsi w nim byli tyszanie, którzy grali skuteczniej i z dużo większą wolą zwycięstwa.
Ponad trzystuosobowa grupa tyskich kibiców już w 5. min. mogła cieszyć się z gola swojego zespołu. Wynik otworzył Marcin Kolusz, a po kolejnych siedmiu min. było już 2:0. Tym razem Jakub Witecki wstrzelił krążek pod bramkę gospodarzy, a ten odbijając się od łyżwy zawodnika JKH GKS wpadł do bramki.
Dwubramkowe prowadzenie nieco uśpiło tyszan. Podopieczni Jiri Sejby w ciągu zaledwie 20 sek. dali sobie strzelić dwa gole, przez co na przerwę drużyny schodziły z remisem 2:2.
W drugiej tercji GKS ponownie przejął inicjatywę i nie poprzestawał w atakach. W 26. min. waleczny jak zawsze Kacper Guzik przejął krążek w tercji rywali i uderzając z obrotu po długim rogu ponownie wyprowadził tyszan na prowadzenie. Pięć min. później kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Josef Vitek, który po minięciu dwóch rywali w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi JKH.
Tym razem tyszanie utrzymali prowadzenie w pełni kontrolując przebieg gry. Także w trzeciej tercji GKS Tychy miał przewagę, pilnując prowadzenia.
Po pięciu meczach GKS Tychy prowadzi w rywalizacji 3:2. Tyszanie już dzisiaj mogą postawić kropkę nad „i” i po dziesięciu latach ponownie zostać mistrzem Polski. Początek dzisiejszego meczu o godz. 16:30. Transmisja w TVP Sport.