Koszykówka: Wygrana na koniec sezonu

0
37

Koszykarze GKS Tychy efektownie zakończyli sezon. Tyszanie w ostatnim meczu ligowym pokonali SKK Siedlce 81:57.
Zespół Tomasza Jagiełki przed tygodniem zapewnił sobie utrzymanie w lidze, dlatego do meczu z SKK podchodził w pełni zrelaksowany. Widoczne to było po grze tyszan, którym praktycznie wszystko wychodziło.
Pierwsza kwarta była koncertowa w wykonaniu GKS Tychy. Kapitalna postawa gospodarzy przełożyła się na wysokie prowadzenie 27:8! Jednak różnica punktowa nieco uśpiła tyszan, którzy oddali inicjatywę rywalom. Na przerwę jednak GKS schodził prowadząc 16 punktami.
Po zmianie stron jednak dominacja tyszan była nadto widoczna. Zespół Tomasza Jagiełki powiększył prowadzenie o 11 punktów, wygrywając trzecią kwartę 20:9! Ostatnia część jednak zakończyła się tak jak druga, czyli wygraną gości 20:17. Mimo to GKS Tychy odniósł wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo.
GKS Tychy – SKK Siedlce 81:57 (27:8, 17:20, 20:9, 17:20).
GKS Tychy: Basiński 2, Bzdyra 9 (1 za 3), Deja 12 (1), Dymała 7 (1), Sebrala 4 oraz Dziemba 6 (1), Markowicz 11, Konsek 4, Hałas 13 (1), Wróbel 8, Olczak 0, Garbacz 5 (1).