Efektowna wygrana GKS Futsal

0
85

Futsalowcy GKS Tychy pokonali Berland OSIR Komprachcice 5:2. Trenerzy GKS natomiast zdobyli pierwsze licencje UEFA Futsal B.
Dwutygodniową przerwę w rozgrywkach trener GKS Futsal – Witold Zając oraz jeden z zawodników – Samuel Jania wykorzystali na zdobycie dodatkowej wiedzy szkoleniowej. Obaj przedstawiciele GKS ukończyli bowiem pierwszy w Europie kurs UEFA Futsal B.
Na parkiecie w meczu z Berlandem tyszanie dominowali i odnieśli efektowne zwycięstwo 5:2. Grający bez pauzującego za kartki Piotra Myszora GKS zagrał bardzo dobre zawody. Pierwszą bramkę zdobył Paweł Pytel, który wykończył składną akcję tyszan. Goście doprowadzili do wyrównania pięknym strzałem z dystansu. Piłka wylądowała w okienku bramki Marcina Sitko. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie.
Także drugą połowę GKS Futsal rozpoczął od gola. Marek Kołodziejczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i nie dał mu najmniejszych szans. Czwartą bramkę zdobył Pytel ładnym uderzeniem w okienko bramki Berlandu. Po tym trafieniu goście wycofali bramkarza i strzelili gola. Ostatnie słowo jednak należało do gospodarzy. Marcin Sitko wyrzutem uruchomił Kołodziejczyka, który wpakował piłkę do pustej bramki.
GKS Futsal Tychy – Berland OSIR Komprachcice 5:2 (2:1). Bramki: Kołodziejczyk 2, Pytel 2 i Kochanowski.
GKS: M. Sitko – B. Sitko, Pytel, Jania, Biernat, Wolak, Kubica, Kochanowski, Radliński oraz Kołodziejczyk i Modrzik.