Wygrana na początek fazy play-off

0
23

Hokeiści GKS Tychy udanie rozpoczęli fazę play-off. Tyszanie 3:1 pokonali Unię Oświęcim, która nie zawiesiła zbyt wysoko poprzeczki. Rywalizacja ćwierćfinałowa trwa do trzech wygranych.
Mecze z oświęcimską Unią dla GKS Tychy w tym sezonie nie były trudne, a tyszanie w sezonie zasadniczym odnieśli same zwycięstwa. Nie inaczej było na początek fazy play-off, choć licznie zebrani kibice na Stadionie Zimowym w Tychach aż 27 min. czekali na otwarcie wyniku.
Goście, choć nie byli faworytem pokazali charakter i walczyli o każdy krążek. Po kilku minutach gry nawet doszło do spięcia zawodników obu ekip, po którym gracze musieli udać się na ławkę kar. Gospodarze nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu gry, a dobre okazje zmarnowali Dawid Majoch, Michał Woźnica i Maxim Kartoshkin.
Dopiero po zmianie stron tyszanie otworzyli wynik spotkania. Jurii Kuzin w 28. min. podbił krążek po mocnym uderzeniu Jakuba Ferenca, dzięki czemu ten wpadł do bramki Unii. Chwilę później dwa razy bramkarz oświęcimian próbował zaskoczyć Radosław Galant, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia tyszan. Sztuka ta udała się Jarosławowi Rzeszutce, który po niespełna pół godz. gry w podbramkowym zamieszaniu dobił krążek po strzale Josefa Vitka. W końcówce Unia wykorzystała grę w przewadze i zdobyła kontaktową bramkę.
W trzeciej tercji mający minimalną przewagę tyszanie szukali kolejnych goli. Bardzo dobrze jednak spisywał się bramkarz gości. Także Stefan Zigardy bronił bez zarzutów. Wynik spotkania ustalił Dawid Majoch w 52. min., który ulokował krążek pod poprzeczką bramki Unii.
Dzisiaj (01.03.) kolejne spotkanie w Tychach. Początek o godz. 19:00.
GKS Tychy – Unia Oświęcim 3:1 (0:0, 2:1, 1:0).
1:0 Jurij Kuzin (Jakub Ferenc) 26:55
2:0 Jarosław Rzeszutko (Josef Vitek – Jakub Ferenc) 4/5 29:32
2:1 Filip Komorski (Maciej Szewczyk) 5/4 37:54
3:1 Dawid Majoch (Radosław Galant) 51:31
GKS: Zigardy – Besch, Kotlorz, Kogut, Kartoszkin, Kolusz – Ferenc, Mojzis, Guzik, Rzeszutko, Kuzin – Pociecha, Sokół, Woźnica, Bagiński, Vitek – Parzyszek, Wanacki, MAjoch, Galant, Witecki.