Wygrana na koniec sezonu zasadniczego

0
21

Hokeiści GKS Tychy w ostatnim meczu sezonu zasadniczego rozbili Podhale Nowy Targ 5:2. Tyszanie jednak nie forsowali tempa przez całe spotkanie, bowiem wynik i tak nie zmieniał ich pozycji w tabeli. W sobotę rusza faza play-off!
Pojedynek z Podhalem Nowy Targ był ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed startem fazy play-off. Wynik nie miał znaczenia dla układu tabeli, a jedynie do poprawienia nastrojów w szatni.
Pomimo braku większej stawki do spotkania obie ekipy podeszły mocno skoncentrowane. Pierwszy gol padł w 10. min. kiedy to Radosław Galant wpisał się na listę strzelców. Siedem min. później ten sam zawodnik drugi raz pokonał Ondreja Raszkę. Tyszanie mieli więcej świetnych okazji do zdobycia bramek, ale byli nie skuteczni obijając również bramkę gości.
Drugą tercję tyszanie rozpoczęli znakomicie, bo już po 52 sek. Jarosław Rzeszutko trzeci raz pokonał bramkarza Podhala. Goście próbowali nawiązać walkę z tyszanami, ale ich pojedyncze akcje zatrzymywał Stefan Zigardy. Tyszanie dominowali, a jej efektem była czwarta bramka. Tym razem po niespełna pół godz. gry gola strzelił Jurii Kuzin. Goście odpowidzieli trafieniem w 33. min. kiedy to Zigardy został całkowicie zaskoczony strzałem z dystansu.
Po drugiej tercji wynik był niemal przesądzony, dlatego też w trzeciej tercji oba zespoły nie forsowały tempa. Mimo to zawodnicy GKS Tychy mieli mnóstwo okazji do zdobycia bramek,ale byli bardzo nieskuteczni. Prowadzenie tyszan podwyższył dopiero Rzeszutko, a wynik goście ustalili pięć sek. przed końcem meczu.
Kolejny mecz tyszanie rozegrają już w sobotę (28.02.). W pierwszym starciu fazy play-off GKS Tychy zmierzy się z Unią Oświęcim.
GKS Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
1:0 Radosław Galant – Dawid Majoch – Jakub Witecki (10:09)
2:0 Radosław Galant (17:00)
3:0 Jarosław Rzeszutko – Kacper Guzik – Jurii Kuzin (20:52) 5/4
4:0 Jurii Kuzin – Jakub Ferenc – Kacper Guzik (29:27)
4:1 Martin Lucka – Damian Kapica – Damian Tomasik (32:22) 5/4
5:1 Jarosław Rzeszutko – Kacper Guzik – Jurii Kuzin (56:13)
5:2 Piotr Kmiecik – Daniel Kapica (59:55)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Nicolas Besch, Michał Kotlorz; Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Bartłomiej Pociecha, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek – Kacper Różycki, Jakub Wanacki; Dawid Majoch, Radosław Galant, Jakub Witecki.