Kolejna porażka hokeistów

0
36

Hokeiści GKS Tychy przegrali drugi mecz z rzędu. Tyszanie musieli uznać wyższość JKH GKS Jastrzębie, ulegając na wyjeździe 2:4.
Po przegranym meczu z Ciarko Sanok tyszanie z Jastrzębiem chcieli poprawić swój dorobek punktowy. Gospodarze jednak wysoko zawiesili poprzeczkę, a tyszanom do korzystnego wyniku zabrakło niewiele.
Pierwsza tercja była bardzo dobra w wykonaniu obu ekipy. Już w 7. min. szybką kontrę przeprowadzili zawodnicy GKS Tychy, a wynik spotkania otworzył Kacper Guzik. Jastrzębianie jednak szybko doprowadzili do wyrównania. Grając w przewadze już po dwóch min. znaleźli sposób na Stefana Zigardiego. Po kolejnych dwóch na ławce kar wylądował Maxim Kartoshkin, a gospodarze ponownie wykorzystali liczebną przewagę. Oba trafienia zaliczył Leszek Laszkiewicz.
Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Wiele akcji zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. Po niespełna pół godz. gry gospodarze ponownie zdobyli gola, ale sędziowie po skorzystaniu z zapisu wideo nie uznali bramki.
Trzecia tercja jednak przyniosła jeszcze więcej emocji. W 49. min. Richard Bordowski zdobył trzeciego gola dla jastrzębian i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze jednak złapali karę, a Zigardy zjechał do boksu. Podwójna przewaga tyszan dała im gola, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz. W końcówce Jiri Sejba postawił wszystko na jedną kartę i zdjął z tafli bramkarza. Gospodarze wykorzystali ten fakt, zdobywając czwartego gola.
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 4:2 (2:1, 0:0, 2:1).
0:1 Kacper Guzik – Jarosław Rzeszutko (06:19)
1:1 Leszek Laszkiewicz – Roman Nemecek (08:07) 5/4
2:1 Leszek Laszkiewicz – Mateusz Rompkowski – Roman Nemecek (10:48) 5/4
3:1 Richard Bordowski – Leszek Laszkiewicz (48:58)
3:2 Marcin Kolusz – Nicolas Besch – Jarosław Rzeszutko (55:32) 5/4
4:2 Petr Polodna (56:30) 4/5
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz; Radosław Galant, Adam Bagiński, Michał Woźnica – Jakub Wanacki, Nicolas Besch; Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Bartłomiej Jeziorski, Dawid Majoch, Kacper Różycki.