Hokej: Wysoka wygrana z Unią

0
42

Jarosław Rzeszutko poprowadził GKS Tychy do efektownego zwycięstwa z Unią Oświęcim. Tyszanin zdobył trzy gole, a jego zespół wygrał 8:3 idealnie rozpoczynając drugą rundę PHL.
Gospodarze już w 35. sek. wyszli na prowadzenie. Maxim Kartoshkin po podaniu Radosława Galanta otworzył wynik. Goście odpowiedzieli po dwóch min., a Stefan Zigardy był bezradny przy strzale Jana Danecka. Zawodnicy Jiri Sejby jednak po słabszym okresie gry ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem bramkę strzelił Jarosław Rzeszutko, który przy dobitce strzału Kacpra Guzika minął bramkarza i bez problemu umieścił krążek w bramce oświęcimian. Jeszcze przed końcem tercji Josef Vitek zdobył trzeciego gola da GKS.
Po zmianie stron gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Czwarty raz bramkarz Unii tyszanie pokonali po czterech min. drugiej tercji, a na listę strzelców wpisał się Guzik. Goście odpowiedzieli trafieniem Wojciecha Wojtarewicza, ale na więcej gospodarze już nie pozwolili. Rzeszutko wykorzystał dobre podanie Jurii Kuzina i ponownie podwyższył prowadzenie GKS. Unia zmieniła bramkarza, ale Przemysław Witek również nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych tyszan. Sposób na byłego bramkarza GKS znaleźli jeszcze Galant i Rzeszutko, który tym samym ustrzelił hattricka.
W trzeciej tercji tempo gry wyraźnie spadło. Padły dwa gole, których autorami byli Filip Komorowski i Marcin Kolusz. Najwięcej emocji jednak wzbudził pojedynek pięściarski pomiędzy Michałem Kotlorzem z Peterem Tabackim. Obaj zawodnicy przedwcześnie zakończyli pojedynek, udowadniając, że pomiędzy oboma zespołami ciągle panuje wysokie napięcie.
GKS Tychy – TH Unia Oświęcim 8:3 (3:1, 4:1, 1:1).
1 : 0 Maxim Kartoshkin – Radosław Galant (00:35)
1 : 1 Jan Daneček – Wojciech Wojtarowicz – Bartosz Ciura (02:11)
2 : 1 Jarosław Rzeszutko – Kacper Guzik – Pavel Mojžíš (07:00)
3 : 1 Josef Vítek – Adam Bagiński (13:23)
4 : 1 Kacper Guzik – Pavel Mojžíš (25:55)
4 : 2 Wojciech Wojtarowicz – Jan Daneček – Lubomir Vosatko (29:48)
5 : 2 Jarosław Rzeszutko Jurii Kuzin (31:10) 4/5