TKS bezradny w starciu z liderem

0
20

Siatkarze TKS Tychy byli bezradni w starciu z liderem. Tyszanie ulegli Czarnym Katowice 0:3 w ostatnim meczu ligowym w tym roku.
Ostatni mecz w tym roku siatkarzy TKS Tychy był jednocześnie szlagierem II ligi. Tyszanie bowiem podejmowali lidera – Czarnych Katowice.
Spotkanie było wyrównane, głównie dlatego, że zawodnicy obu ekip doskonale się znali. W składzie TKS znajduje się dwóch byłych graczy Czarnych. Także dwóch przebyło odwrotną drogę.
Górą jednak byli katowiczanie, którzy pokonali tyszan 3:0. Sety jednak nie były jednostronnymi widowiskami, a goście musieli się solidnie napracować aby pokonać TKS. Zespół Marcina Nycza w pierwszym secie urwał rywalom 22 punkty, stawiając solidny opór Czarnym.
W drugim i trzecim secie tyszanie zagrali minimalnie gorzej. Dlatego też goście wygrali te partie do 21 i 20, a mecz 3:0. Dzięki zdobyciu kompletu punktów w Tychach Czarni umocnili się na fotelu lidera. TKS Tychy natomiast rok zakończy na piątej pozycji z dorobkiem 19 punktów.
TKS Tychy – TKKF Czarni Katowice 0:3 (22:25, 21:25, 20:25).