Kolejna porażka GKS Futsal

0
32

Futsalowcy GKS Tychy doznali kolejnej porażki. Tym razem przegrali w Polkowicach 4:10. Na początku stycznia w Tychach rozegrany zostanie Turniej Czterech Narodów.
Mecz w Polkowicach nie był na tyle jednostronny, na co wskazuje wynik. Tyszanie nawiązali walkę z kandydatem do awansu do Futsal Ekstraklasy, ale byli nieskuteczni.
Gospodarze natomiast wykorzystywali każdy najmniejszy błąd tyszan. W pierwszej połowie Marcin Sitko miał mnóstwo pracy, a przy aż sześciu uderzeniach był bez szans. Po drugiej stronie bramkę zdobył jedynie Piotr Myszor, a wynik 6:1 po pierwszych 20 min. oznaczał bardzo trudne zadanie dla GKS Tychy.
Podopieczni Zbigniewa Modrzika jednak podnieśli rękawice. Starali się uzyskać korzystny wynik, ale tego dnia polkowiczanie byli poza zasięgiem. Na nic się zdały bramki Adama Wolaka, Pawła Pytla i Bartłomieja Sitko, bowiem gospodarze również trafiali. GKS przegrał ostatecznie 4:10, a kolejny mecz rozegra 14 grudnia. Wówczas tyszanie we własnej hali podejmować będą Marex Chorzów.
TPH Polkowice – GKS Futsal Tychy 10:4 (6:1). Bramki: Myszor, Wolak, Pytel, B. Sitko.
GKS: M. Sitko – Myszor, Pytel, Kubica, Wolak – Kołodziejczyk, Jania, B. Sitko, Kochanowski.
Nie patrząc na słabszą ostatnio formę zawodników GKS, Tychy zostały uhonorowane możliwością organizacji Turniej Czterech Narodów w futsalu. Zawody zaplanowano początek stycznia, a odbędą się w tyskiej Hali Sportowej. Zawody odbędą się od 4 do 7 stycznia i zagrają w nich gospodarze oraz Mołdawia, Macedonia i Estonia. Znany jest już wstępny terminarz turnieju.
Polacy na inaugurację (4.01.) zagrają z Estonią. Dzień później Biało-Czerwoni zmierzą się z Mołdawią, a po dniu przerwy czyli 7 stycznia na zakończenie zagrają z Macedonią.