Pierwsza wygrana koszykarskiej rezerwy

0
39

Drugi zespół koszykarskiego GKS Tychy odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. Tyszanie pokonali na wyjeździe MKKS Rybnik 72:49.
Zespół prowadzony przez Edwarda Feitha składa się z młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają przygodę z seniorską koszykówką. Tyszanie do tej pory ponosili same porażki.
Przełamanie przyszło podczas wyjazdowego meczu z MKKS Rybnik. Zawodnicy GKS Tychy rozegrali kapitalną pierwszą kwartę, w której zdominowali rywala i wygrali 23:9! Wysokie prowadzenie uśpiło jednak tyszan, którzy w drugiej partii oddali pole gry rywalowi. Rybniczanie zmniejszyli stratę o siedem punktów.
Po przerwie ponownie jednak dominowali goście. GKS Tychy trzecią kwartę wygrał 18:14, a w czwartej ponownie dał popis siły wygrywając tą część gry aż 12 punktami.
Bardzo dobry mecz rozegrał Wojciech Zub, który rzucił 25 punktów. W następnej kolejce GKS II Tychy zagra u siebie z MKS Zabrze.
MKKS Rybnik – GKS Tychy II 49:72 (9:23, 18:11, 14:18, 8:20).
GKS II: Zub 25 (2 za 3), Fenrych 16, Józefów 15 (1), Michalak 8, Zawadzki 6 (2), Józefowski 2, Kowalczuk, Król, Malcharek, Raff. Trener Edward Feith.