Hokej: Wygrana po karnych w Janowie

0
34

Hokeiści GKS Tychy potrzebowali rzutów karnych by odnieść zwycięstwo w Janowie. GKS był lepszy od tamtejszego Naprzodu wygrywając 5:4.
Wyjazdowy mecz tyszan nie był łatwy, choć po piątkowej porażce GKS chciał odnieść zwycięstwo w Janowie. Naprzód jednak wysoko zawiesił poprzeczkę.
Od początku rywalizacja była bardzo wyrównana, a pierwsi gola zdobyli gospodarze. Na niego jednak celnym uderzeniem odpowiedział Marcin Kolusz. W drugiej tercji jednak GKS zagrał lepiej, dzięki czemu po golach Jurija Kuzina i Adama Bagińskiego prowadził 3:2. W trzeciej partii do bramki trafił Maxim Kartoshkin i wydawało się, że dwubramkowa przewaga jest wystarczająca by wygrać mecz. Gospodarze jednak w ciągu dwóch min. zdołali wyrównać.
Potrzebna była więc dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę, którym została drużyna GKS. Po serii karnych tyszanie wygrali 2:0, a bramkarza rywali pokonali dwaj Rosjanie – Kuzin i Kartoshkin.
Kolejny mecz GKS Tychy rozegra w najbliższy piątek (24.10.). Wówczas tyszanie zmierzą się z Mistrzem Polski – Ciarko PBS Bank Sanok. Podczas tego spotkania będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, którą wraz z Fundacją DKMS organizuje Stowarzyszenie Sportowe Tychy i spółka Tyski Sport S.A. Trwać ona będzie od godz. 17:30 do 20:30, a każda osoba chcąca się zarejestrować musi posiadać dokument z numerem PESEL.
Naprzód Janów – GKS Tychy 4:5 po rzutach karnych (1:1, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 0:2)
1:0 Marek Pohl – Łukasz Kulik (09:03)
1:1 Marcin Kolusz – Radosław Galant – Pavel Mojzis (15:12)
1:2 Jurij Kuzin – Bartłomiej Pociecha (26:09)
2:2 Łukasz Sękowski – Igor Sarna (31:05) 5/4
2:3 Adam Bagiński – Jakub Ferenc (37:17) 4/4
2:4 Maxim Kartoshkin – Adam Bagiński – Jurij Kuzin (45:01)
3:4 Patryk Kogut – Patrik Vrana (45:44)
4:4 Wojciech Stachura – Mariusz Jakubik – Łukasz Podsiadło (46:59)
4:5 Maxim Kartoshkin (65:00) DRZK
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Nicolas Besch; Jakub Witecki, Adrian Parzyszek, Kacper Guzik – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Josef Vitek, Marcin Kolusz, Mikołaj Łopuski – Łukasz Sokół, Bartłomiej Pociecha; Jurij Kuzin, Maxim Kartoshkin, Adam Bagiński – Jakub Wanacki, Kacper Różycki; Bartłomiej Jeziorski, Radosław Galant, Dawid Majoch. Trener Jiri Sejba.