Pierwsze zwycięstwo koszykarzy GKS

0
49

Koszykarze GKS Tychy odnieśli pierwsze zwycięstwo w I lidze. Tyszanie pokonali AZS Politechnikę Poznań 73:60.
Koszykarski GKS Tychy w pierwszym meczu w I lidze musiał uznać wyższość rywala. Jednak w drugim starciu tyszanie zagrali już bardzo dobrze i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Od początku spotkania zespół Tomasza Jagiełki prowadził grę, grając skutecznie zarówno w ataku, jak i obronie. Dzięki temu tyszanie zakończyli pierwszą kwartę prowadząc 18:12. Obraz gry uległ zmianie w drugiej części, kiedy to lepiej prezentowali się goście. Jednak pomimo lepszej skuteczności poznaniacy nie wyszli na prowadzenie, a do przerwy GKS miał dwa oczka przewagi.
Po zmianie stron dominacja tyszan nie podlegała dyskusji. Skuteczność pod obydwoma koszami przynosiła kolejne punkty graczom GKS, którzy systematycznie powiększali przewagę. Była ona na tyle wysoka, że trzecią część tyszanie wygrali 16:11, a czwartą 20:17. Całe spotkanie zakończyło się różnicą 13 punktów na korzyść GKS Tychy.
Najwięcej punktów dla GKS Tychy zdobyli Tomasz Deja (15) i Marceli Dziemba (13).
GKS Tychy – AZS Politechnika Poznań 73:60 (18:12, 16:20, 16:11, 20:17).
GKS: Zub, Dziemba 13 (1 za 3), Markowicz 8, Basiński, 7 (1), Hałas 9, Wróbel 7, Olczak 3 (1), Deja 15 (1), Garbacz 4, Sebrala 7 (1).