Tyszanie ograli beniaminka

0
32

GKS Tychy ma już za sobą trzecie spotkanie PHL. Tyszanie przed własną publicznością pokonali Orlika Opole 6:2, choć po pierwszej tercji goście mogli liczyć na niespodziankę.
Zespół Jiriego Sejby po dwóch meczach PHL miał na koncie trzy punkty. Tyszanie pokonali Naprzód Janów 4:2 i przegrali z Ciarko PBS Bank Sanok 2:4. Przed własną publicznością więc musieli pokonać beniaminka z Opola.
GKS Tychy szybko wypracował sobie przewagę optyczną, z której jednak niewiele wynikało. Gola pierwsi zdobyli goście, a Stefana Zigardego uderzeniem między parkanami pokonał Nikita Semiannikow. Po otwarciu wyniku gra zrobiła się bardziej wyrównana, ale oba zespoły długo nie mogły znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Dopiero w końcówce pierwszej tercji Kacper Guzik doprowadził do wyrównania.
Po zmianie stron ponownie przewagę wypracowali sobie gospodarze. Jednak Johna Murraya nie potrafili pokonać Michał Kotlorz, Mikołaj Łopuski, ani Jakub Ferenc. Dopiero po przetrwaniu kary gospodarze objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz. Po objęciu prowadzenia tyszanie nadal atakowali, ale razili nieskutecznością, a bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Orlika. Sytuację sam na sam zmarnował Nicolas Besch, a chwilę później Adrian Parzyszek podwyższył prowadzenie GKS Tychy.
W trzeciej części gospodarze nadal dominowali i zagrali nieco skuteczniej, niż w poprzednich częściach. Stefan Zigardy był niemal bezrobotny, a jego koledzy z pola zdobyli kolejne trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Adam Bagiński i Bartłomiej Pociecha. Na ich bramki odpowiedzieli goście, a wynik spotkania ustalił Kacper Guzik, który tym samym drugi raz pokonał Murraya.
GKS Tychy – Orlik Opole 6:2 (1:1, 2:0, 3:1).
0:1 Nikita Semyannikov – Stanislav Virolainen – Kyle Mariani (10:09)
1:1 Kacper Guzik – Nicolas Besch – Adrian Parzyszek (19:07)
2:1 Marcin Kolusz – Radosław Galant – Dawid Majoch (26:31)
3:1 Adrian Parzyszek – Dawid Majoch – Nicolas Besch (39:01)
4:1 Adam Bagiński – Maxim Kartoshkin – Łukasz Sokół (47:05)
5:1 Bartłomiej Pociecha – Adam Bagiński – Michał Woźnica (48:41)
5:2 Joseph Harcharik – Bartłomiej Bychawski (52:57)
6:2 Kacper Guzik – Jakub Witecki – Michał Kotlorz (57:14)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Łukasz Sokół, Bartłomiej Pociecha; Michał Woźnica, Maxim Kartoshkin, Adam Bagiński – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Mikołaj Łopuski, Marcin Kolusz, Josef Vitek – Nicolas Besch, Michał Kotlorz; Kacper Guzik, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Jakub Wanacki; Dawid Majoch, Radosław Galant, Kacper Różycki.