Bądź na fali – studiuj z nami

0
73

Praktyki na statkach, nowoczesne laboratoria i symulatory, wyprawy morskie na drugi koniec świata. Studia, które przygotowują do ciekawej, dobrze opłacalnej pracy, a jednocześnie stwarzają ogromne możliwości swoim absolwentom.

Akademia Morska w Gdyni (AMG), bo o niej mowa, to największa uczelnia morska w Polsce i dobry wybór dla tych, którzy chcą korzystnie zainwestować w swoją przyszłość.

Tradycja przeplatająca się z nowoczesnością, prestiż i uznanie,  zadowolenie studentów oraz absolwentów, szeroko rozwinięta  współpraca z uczelniami, firmami i instytucjami w kraju oraz zagranicą, to tylko niewielka część powodów dla których warto podjąć studia w Akademii Morskiej. Ponad 94 lata Uczelnia kształci przyszłych oficerów floty handlowej oraz kadry menedżerskie dla gospodarki morskiej i regionu nadmorskiego na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim i doktorskim. Uczelnia prowadzi także kształcenie uzupełniające dla oficerów i specjalistów gospodarki morskiej. Ponadto umożliwia zdobywanie wiedzy na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz kursach kwalifikacyjnych i specjalistycznych.

Kształcenie w Akademii Morskiej w Gdyni realizowane jest zgodnie z założeniami Konwencji STCW wydanej przez Międzynarodową Organizację Morską dzięki czemu dyplom absolwenta naszej Uczelni jest honorowany i ceniony na całym świecie. – mówi dr hab. inż. Mirosław Czechowski, Prorektor ds. kształcenia w AMG.

Z przeprowadzonego przez Biuro Karier Studenckich Akademii Morskiej  w Gdyni badania losów absolwentów jednoznacznie wynika, iż przeszło 76 proc. osób kończących AMG znajduje pracę w ciągu trzech miesięcy po skończeniu studiów, a 33 proc. z nich pierwszą pracę zgodną z kierunkiem studiów podejmuje jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. W przypadku specjalności morskich, jak zapewnia Prorektor ds. Kształcenia zatrudnienie po ukończeniu studiów sięga nawet 100 proc. Zarobki naszych absolwentów przekraczają 7 000 euro miesięcznie. – mówi dr hab. inż. Krzysztof Górecki, prof. nadzw. AMG, Prodziekan ds. nauki i promocji na Wydziale Elektrycznym.

Akademia Morska w Gdyni to nie tylko trafny wybór dla osób chcących pracować na morzu, ale również dla tych, które chcą znaleźć zatrudnienie w sektorach gospodarki lądowej takich jak:  administracja, usługi, finanse, handel, turystyka. Akademię Morską tworzą cztery prężnie rozwijające się wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa w ramach, których Uczelnia rozwija swoją działalność naukowo – dydaktyczną w 7 kierunkach studiów, w  34 specjalnościach.
W ofercie Uczelni możemy znaleźć m.in. takie specjalności jak: Komputerowe Systemy Sterowania, Elektronika Morska, Eksploatacja Siłowni Okrętowych i Obiektów Oceanotechnicznych, Inżynieria Produkcji, Transport Morski, Technologie Offshorowe, Towaroznawstwo i Zarządzanie Jakością, Organizacja Usług Turystyczno – Hotelarskich.

Dzięki szeroko rozwiniętej współpracy z armatorami, przedsiębiorstwami i firmami Uczelnia dostosowuje ofertę kierunków i specjalności, tak aby odpowiadała na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy. W roku akademickim 2015/2016 uruchomiony zostanie nabór na szereg nowych specjalności na Wydziale Elektrycznym oraz Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

Wydział Elektryczny kształci studentów na dwóch nowoczesnych kierunkach technicznych: Elektrotechnika oraz Elektronika i Telekomunikacja. Wybór kierunku Elektrotechnika otwiera drogę do  uzyskania kwalifikacji oficera elektroautomatyka okrętowego, który jest obecnie najbardziej poszukiwanym na świecie specjalistą pracującym na statku. Wybór kierunku Elektronika i Telekomunikacja umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii IT, które się dynamicznie rozwijają i obserwuje się zapotrzebowanie rynku na specjalistów z tego zakresu. – zapewnia dr hab. inż. Krzysztof Górecki, prof. nadzw. AMG, Prodziekan ds. nauki i promocji na Wydziale Elektrycznym. Studia na obu kierunkach prowadzonych na Wydziale Elektrycznym przygotowują także specjalistów, którzy są chętnie zatrudniani na platformach wiertniczych i na statkach badawczych. Tegoroczni maturzyści prócz dotychczasowych specjalności prowadzonych przez Wydział Elektryczny takich jak: Elektroautomatyka okrętowa, Komputerowe Systemy Sterowania, Elektronika Morska, Systemy i Sieci Teleinformatyczne, Elektroautomatyka będą mogli wybrać dwie nowe specjalności prowadzone w ramach studiów stacjonarnych: Systemy elektroniczne, optoelektroniczne i mikrofalowe (specjalność lądowa) oraz Elektronika i automatyka morska (specjalność morska).

Absolwenci specjalności Systemy elektroniczne, optoelektroniczne i mikrofalowe będą specjalistami w zakresie analizy, projektowania i eksploatacji systemów elektronicznych, optoelektronicznych i mikrofalowych.  Będą mogli podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych z branży elektronicznej i telekomunikacyjnej. Natomiast absolwenci specjalności Elektronika i automatyka morska będą specjalistami posiadającymi wiedzę z zakresu elementów, układów i systemów elektronicznych oraz elektrycznych. Ukończenie studiów na tej specjalności po uprzednim ukończeniu studiów I stopnia na specjalności Elektronika Morska pozwali na ubieganie się o dyplom oficera Elektroautomatyka Okrętowego.

„Z tradycją w nowoczesność” to hasło odzwierciedlające blisko 50. letnie doświadczenie Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa oraz kierunek działania uwzględniający potrzeby innowacyjnej gospodarki. Wydział PiT kształci kadry dla lądowych sfer gospodarki morskiej oraz na potrzeby gospodarki i instytucji regionalnych. W swej ofercie posiada studia pierwszego i drugiego stopnia na dwóch kierunkach: Towaroznawstwo oraz Innowacyjna Gospodarka, bogatą ofertę studiów podyplomowych jak również studia trzeciego stopnia – studia doktoranckie.

Innowacyjna Gospodarka to nowy kierunek studiów, w ramach którego Wydział oferuje 11 atrakcyjnych specjalności:

  • Ekonomia Menedżerska,
  • Informatyka Gospodarcza,
  • Innowacyjne Przedsiębiorstwo,
  • Transport i Logistyka w Gospodarce Globalnej,
  • Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw,
  • Gospodarka Miejska i Regionalna,
  • Informatyka w Transporcie i Handlu,
  • Innowacyjne Systemy Transportowe i Logistyczne
  • Rachunkowość i Podatki,
  • Turystyka Morska i Nadmorska,
  • Zarządzanie Kapitałem Ludzkim.

Studenci mają okazję nie tylko na zdobycie cenionej przez pracodawców wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności i kompetencji. Wydział współpracuje z Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A. dzięki czemu studenci kierunku Towaroznawstwo mają możliwość uzyskania  następujących certyfikatów:

  • Asystenta systemu zarządzania jakością,
  • Asystenta systemu zarządzania środowiskowego.
  • Pełnomocnika systemu zarządzania jakością,
  • Auditora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności,
  • Asystenta systemu zarządzania w laboratorium.

W ramach kierunku Towaroznawstwo wydział oferuje specjalności, które cieszą się uznaniem wśród kandydatów na studia:

  • Towaroznawstwo i zarządzanie jakością,
  • Organizacja usług turystyczno-hotelarskich,
  • Handel i usługi – menedżer produktu,
  • Usługi żywieniowe i dietetyka,
  • Menedżer produktu kosmetycznego.

Na Wydziale prowadzi się różnorodne badania naukowe, koordynowane zarówno przez pracowników Wydziału, jak i przez studentów w ramach prac kół naukowych.  Ważnym elementem działalności Wydziału jest również współpraca z zagranicą oraz organizacja licznych konferencji, w których aktywny udział biorą studenci.

Przygotowanie do pracy na morzu absolwentów Akademii Morskiej nie jest możliwe bez odpowiednich praktyk. Do wykształcenia dobrego oficera nawigatora, elektryka i mechanika nie wystarczy tylko wiedza teoretyczna czy szkolenie na symulatorach. Z tego powodu Uczelnia eksploatuje dwa statki szkolne „Dar Młodzieży”  i „Horyzont II”, na których studenci wydziałów: Nawigacyjnego, Elektrycznego i Mechanicznego zdobywają cenne doświadczenie zawodowe podczas praktyk morskich. Również studenci Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa mogą odbywać praktyki na statkach szkolnych Akademii Morskiej w Gdyni. Praktyka morska daje możliwość poznania różnych krajów i ich kultur, a ponadto stwarza szansę na zasmakowanie prawdziwej morskiej przygody. Studenci uczestniczą także w różnych pracach na statku, włącznie z prowadzeniem nawigacji – opowiada Dawid, student Wydziału Nawigacyjnego AMG.

5 maja 2015 roku rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja w Akademii Morskiej w Gdyni. Dokumenty na studia stacjonarne i niestacjonarne w I turze rekrutacji przyjmowane będą od 15 czerwca do 14 lipca 2015 roku. Więcej informacji o zasadach i terminach rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni w zakładce „dla kandydatów”.

Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem dla kandydatów na studia stacjonarne
i niestacjonarne w roku akademickim 2015/2016
.

Bądź na fali – studiuj z nami !!!