TKS niegościnny dla rywali

0
32

Siatkarze TKS Tychy nie byli gościnni dla rywali podczas wczorajszego (31 sierpnia) turnieju piłki siatkowej mężczyzn. Tyszanie wygrali dwa mecze i zajęli pierwszą pozycję.
Zespół prowadzony przez Marcina Nycza rozegrał dobre zawody, w których w każdym meczu zespoły grały trzy sety. Tyszanie nie dali szans rywalom.
W pierwszym spotkaniu TKS pewnie i szybko uporał się z MKS Winner Czechowice-Dziedzice. Gospodarze zawodów wygrali kolejno do 18, 19 i 13 stając się jednocześnie głównym faworytem do wygrania turnieju.
W drugim meczu przegrani z pierwszego starcia mierzyli się z SK JSW Koks Radlin. Ekipa Winnera podrażniona wysoką porażką z tyszanami oddała rywalom pierwszego seta przegrywając 23:25, ale w kolejnych już ograli radlinian do 22 i 20.
Mecz gospodarzy z Koksem Radlin miał decydować czy tyszanie wygrają zawody. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, ale zespół Marcina Nycza uporał się z rywalem 26:24. Wygrał także kolejne dwa sety (do 21 i 17), dzięki czemu ostatecznie zajął pierwsze miejsce w tyskim turnieju.