Kolejny wygrany sparing GKS Tychy

0
29

Hokeiści GKS Tychy wygrali kolejny mecz sparingowy. Tyszanie tym razem pokonali na wyjeździe Aksam Unię Oświęcim 4:3.
W zespole Jiriego Sejby zagrali już reprezentanci kraju, którzy wrócili z Drezna z turnieju kadry. W składzie pojawili się również zawodnicy testowani.
GKS zagrał bardzo dobrze w dwóch tercjach. Kompletna dominacja na lodzie zaowocowała zdobyciem aż czterech goli. W 8. min. wynik otworzył testowany Maxim Kartoshkin, a tuż przed końcem tercji prowadzenie tyszan podwyższył Adrian Parzyszek. Kolejne dwie bramki zdobyli Kacper Guzik i Jakub Witecki.
Trzecia tercja należała już do gospodarzy. Zawodnicy Aksam Unii przejęli inicjatywę i wykorzystali brak doświadczenia broniącego tyskiej bramki Krzysztofa Burdy. Oświęcimianie strzelili trzy gole, ale na więcej tyszanie już nie pozwolili.
W zespole GKS Tychy zagrał czeski obrońca Jakub Ferenc, którego cechują kapitalne warunki fizyczne – dwa metry wzrostu i 102 kg wagi! Zawodnik jest wychowankiem HC Prerov, a w zeszłym sezonie grał w fińskim JYP-Akatemia.
Kolejny mecz towarzyski GKS Tychy zagra przed własną publicznością. Tyszanie w czwartek zagrają z Comarch Cracovia Kraków. Początek meczu o godz. 18. Następnie GKS rozegra dwa mecze wyjazdowe z zagranicznymi rywalami – 2 września z czeskim Salith Sumperk, a 6 września z niemieckim Lausitzer Fuchse.
Aksam Unia Oświęcim – GKS Tychy 3:4 (0:2, 0:2, 3:0).
GKS Tychy: Burda – Sokół, Besch; Bagiński, Galant, Woźnica – Mojzis, Ferenc; Kartoshkin, Kuzin, Vitek – Pociecha, Wanacki; Kolusz, Łopuski, Guzik – Parzyszek, Majoch, Witecki – Różycki, Jeziorski.