Dwie porażki hokeistów GKS Tychy

0
36

Po wygranej w pierwszym meczu 16. Memoriału Pavla Zabojnika hokeiście GKS Tychy przegrali kolejne dwa mecze. Tyszanie musieli uznać wyższość Pirati Chomutov oraz HC 05 Bańska Bystrzyca.
Drugie spotkanie turnieju rozgrywanego w słowackim Zvoleniu było wyrównane, ale jednak minimalnie lepszy był zespół Pirati. Czesi wszystkie trzy tercje wygrali po 1:0, choć tyszanie również mieli swoje szanse na zdobycie goli.
Gra rozpoczęła się jednak od serii przewinień zawodników Jiriego Sejby. Żadnej przewagi rywale nie wykorzystali, ale i tak w 12. min. Zigardy skapitulował. Po zmianie stron wciąż lekką przewagę mieli Czesi, a jej efektem był gol rywala po indywidualnej akcji. W trzeciej tercji tyszanie częściej atakowali, ale brakowało im skuteczności. GKS miał również ponad minutową przewagę dwóch zawodników, której nie wykorzystał. Zemściło się to w końcówce spotkania, kiedy to rywale zdobyli trzeciego gola.
GKS Tychy – Pirati Chomutov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Rzuty karne: 2:2
GKS: Žigardy – Sokół, Kotlorz, Mojžíš, Wanacki, Pociecha, Besch, Pavlu, Kolusz – Woźnica, Łopuski, Rożycki – Kuzin, Galant, Parzyszek– Majoch, Kurtoshikin, Bagiński – Vitek, Witecki, Filo
Trzecie spotkanie, kończące udział tyszan w 16. Memoriale Pavla Zabojnika, GKS Tychy dobrze rozpoczął. Po 186 sek. Kacper Guzik zdobył gola. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Rosjanin Jurij Kuzin. Rywale odpowiedzieli bardzo szybko wykorzystując grę w przewadze, po karze meczu dla strzelca gola dla GKS. Słowacy w ciągu dwóch min. zdobyli dwie bramki.
Na początku drugiej tercji gracze z Bańskiej Bystrzycy podwyższyli prowadzenie, na co odpowiedział Kuzin. Ten sam zawodnik zdobył też kontaktową bramkę. Kolejne bramki jednak strzelali już tylko Słowacy, którzy zasłużenie wygrali 6:3.
GKS Tychy – HC 05 Bańska Bystrzyca 3:6 (1:2, 2:2, 0:2). Bramki: Guzik (3:06), Kuzin (24:04, 37:24).
GKS Tychy: Sobecki (Žigárdy) – Sokół, Kotlorz, Wanacki, Mojžíš, Pociecha, Besch, Pavli, Kolusz – Woźnica, Galant, Bagiński, Łopuski, Vitek, Guzik, Parzyszek, Witecki, Kuzin, Kartoszkin, Filo, Majoch.