Wygrany sparing piłkarzy GKS Tychy

0
26

Piłkarze GKS Tychy wygrali sparingowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec 2:0. Bramki zdobyli Marcin Wodecki i Maciej Kowalczyk, a testowany był Hubert Otręba.
W pierwszej połowie pojedynku z kolejnym zespołem, którego szkoleniowcem jest były trener GKS, dominowali tyszanie. Zagłębie prowadzone przez Mirosława Smyłę nie było w stanie przejął inicjatywy na swoją stronę.
Efektem dobrej gry tyszan były dwa gole. Wynik otworzył w 23. min. Marcin Wodecki, który wykorzystał rzut karny. Jedenastkę wywalczył dobrze dysponowany Pavol Ruskovsky. Warto zaznaczyć, że piłkarze GKS często atakowali skrzydłami, co przynosiło wiele zagrożenia pod bramką sosnowiczan. Po nieco ponad pół godzinie trwania spotkania było 2:0. Maciej Kowalczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął go i bez problemu ulokował piłkę w pustej bramce.
W drugiej połowie tyszanie kontrolowali przebieg gry, choć na boisku brakowało już m.in. Mateusza Bukowca. Pomocnik doznał kontuzji mięśnia, ale nie wiadomo jak długo będzie wyłączony z treningów. Przeciwko Zagłębiu nie zagrali Damian Szczęsny i Paweł Smółka, którzy odbyli tylko sesję treningową. Obaj jednak powinni być do dyspozycji trenera Cecherza w kolejnym meczu z Rozwojem Katowice.
Testowany był Hubert Otręba, który weźmie udział w zgrupowaniu tyszan w Myślenicach. Mają się na nie udać również Dawid Dzięgielewski i Michał Łęszczak, którzy jednak mają wolną rękę w poszukiwaniu klubu.
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:2 (0:2). Bramki: Wodecki (23. rzut karny), Kowalczyk (33.).
GKS Tychy: Florek (46. Misztal) – Nitkiewicz, Kopczyk, Masternak, Radzewicz (76. Szumilas) – Ruskovsky, Bocian (61. Dymowski), Otręba, Bukowiec (13. Rutkowski; 84. Dzięgielewski), Wodecki – Kowalczyk (46. Mączyński).