GKS Tychy: Koszykarze grają dalej!

0
93

W drugim meczu finału play off II ligi koszykarzy, GKS Tychy wygrał na wyjeździe z GTK Fluor Gliwice 75:68. Oba zespoły mają po jednym zwycięstwie i o awansie zadecyduje spotkanie w Tychach –  26.04 (godz. 19).
Mecz miał podobny przebieg, jak pierwszy, rozegrany w minioną sobotę w Tychach. Zgodnie z oczekiwaniami oba zespoły stoczyły  wyrównany pojedynek. Po trzech kwartach było 56:56. Jednak tym razem w ostatniej kwarcie więcej do powiedzenia mieli koszykarze GKS, którzy objęli siedmiopunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca.
Bardzo dobrze zagrał Tomasz Bzdyra – zanotował double-double za 16 punktów i 11 zbiórek. Ale pochwały należą się całej ekipie, która przedłużyła walkę o awans do I ligi
GTK Fluor Gliwice – GKS Tychy 68:75 (23:20, 11:14, 22:22, 12:29)
GKS Tychy:  Bzdyra 16 (2 za 3), Dziemba 10 (2 za 3), Basiński 10 (2), Hałas 10 (2), Deja 10 oraz Markowicz 12, Lemański 7 (1), Olczak 0, Sebrala 0, Weiss 0.