Miasto DAYCO w Tychach: Praca dla 300 osób

Opublikowano 20 sierpnia, 2013 | przez Leszek Sobieraj

0

DAYCO w Tychach: Praca dla 300 osób

W Tyskiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uruchamia zakład kolejna światowa firma motoryzacyjna – DAYCO, projektująca i produkująca układy napędu oraz osprzętu silnika. Fabryka znajduje się na terenie SEGRO Industrial Park. W nowoczesnej hali produkcyjnej, o powierzchni prawie 20 tys. m kw., zatrudnienie znajdzie prawie 300 osób.

REKLAMA

Fabryka została zlokalizowana na części 13-hektarowej działki, odkupionej od Isuzu i została wybudowana „na miarę”. Uruchomienie produkcji planowane jest w czwartym kwartale 2013 roku.

Aktualnie trwa rekrutacja pracowników do wszystkich działów, zwłaszcza na stanowiska techniczne i produkcyjne. Poszukiwani są m.in. specjaliści w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy. Tylko w 2013 roku tyski zakład DAYCO zatrudniać ma około 100 pracowników.

Warto dodać, iż w kilkunastu zakładach produkcyjnych na całym świecie, DAYCO zatrudnia około 3.500 pracowników w centrach dystrybucyjnych, centrach technicznych oraz biurach sprzedaży. Firma jest liderem w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz innych urządzeń przemysłowych.

Prawie 300 nowych miejsc pracy w fabryce DAYCO oraz plany uruchomienia w Tyskiej Podstrefie kolejnej fabryki silników wysokoprężnych (w rozbudowanym zakładzie ISUZU), która zatrudniłaby kolejne 200 osób, to potężny impuls dla lokalnego rynku pracy. Obecnie w Podstrefie Tyskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa ponad 45 firm (łącznie z Katowicami i Bieruniem – 60), które zatrudniają około 12 tys. osób.

Podziel się informacją!Back to Top ↑