Miasto Hokej: Tychy gospodarzem MŚ Dywizji IB 18-latków

Opublikowano 9 kwietnia, 2013 | przez Leszek Sobieraj

Hokej: Tychy gospodarzem MŚ Dywizji IB 18-latków

Dwie imprezy mistrzowskiej rangi rozpoczną się 14 kwietnia – w Doniecku rozegrane zostaną hokejowe mistrzostwa świata Dywizji IB, natomiast w Tychach – mistrzostwa świata Dywizji IB U-18, czyli reprezentantów do lat 18. W niedzielę, 7 kwietnia, na Stadionie Zimowym reprezentacja Polski 18-latków przeprowadziła pierwszy trening.

REKLAMA

Do imprezy przygotowują się również organizatorzy, czyli PZHL i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Na ostatnim spotkaniu z działaczami PZHL ustaliliśmy szczegóły organizacyjne – mówi Małgorzata Madejska z MOSiR. – Jako współorganizatorzy, udostępniamy lodowisko, zajmujemy się transportem, tj. przywozem ekip z lotniska do Tychów i później – przewozem z hoteli na mecze i treningi. W naszej gestii jest także organizacja pracy sędziów pomocniczych. Przygotowujemy zaplecze, zapewniamy napoje, catering, obsługę medyczną i… pranie strojów po każdym meczu. Do miasta – organizatora należy także przygotowanie upominków dla najlepszych zawodników w każdym meczu, a do puli pucharów, jakie wręczone zostaną na zakończenie mistrzostw, dorzucamy trzy.

Tychy i MOSiR mają spore doświadczenie w organizacji hokejowych imprez mistrzowskiej rangi. Począwszy od sezonu 1990/1991, prawie co dwa lata Tychom powierzane jest przeprowadzenie międzynarodowych zawodów, a rozpoczynające się mistrzostwa świata będą dziewiątą imprezą mistrzowską – poprzednio kilkakrotnie gościliśmy mistrzostwa świata juniorów, mistrzostwa Europy, a także turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Nagano i Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Ostatnie zawody – mistrzostwa świata do lat 20 Dywizji IB – rozegrano na Stadionie Zimowym w grudniu 2011 roku.

Niestety, do reprezentacji Polski osiemnastolatków nie został powołany żaden zawodnik z grona wychowanków tyskiego klubu

- Kadry młodzieżowe oparte są na uczniach szkół mistrzostwa sportowego – mówi Janusz Kwiatkowski, trener koordynator sekcji hokejowej MOSM. – Z naszych zawodników mamy w tym roczniku w SMS tylko bramkarza Kamila Berggruena. Warto zwrócić uwagę na fakt, że koncentrowanie się na szkołach powoduje sytuację, jaką mieliśmy chociażby z Michałem Woźnicą. Grał w PLH, był jednym z podstawowych zawodników seniorskiej drużyny, a do kadry młodzieżowej powołania nie otrzymał. Inna sprawa, że akurat w tym roczniku, tj. 1996, nie mamy wyróżniających się graczy. W starszej grupie, która zdobyła wicemistrzostwo Polski są, w młodszych – czyli rocznikach 1997 i 1998 – także jest kilku.

Serdecznie zapraszamy na MŚ U-18, szczególnie na mecze biało-czerwonych. A po mistrzostwach juniorów czeka nas kolejna hokejowa impreza – w dniach 25-27.04 rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Amatorów, organizowane przez TKKF Pionier Tychy.

Kto z kim i kiedy?

x 14.04. Godz. 13 Ukraina – Kazachstan, godz. 16:30 Korea – Austria, godz. 20 Polska – Japonia.

x 15.04. Godz. 13 Kazachstan – Korea, godz. 16:30 Japonia – Ukraina, godz. 20 Austria – Polska.

x 17.04. Godz. 13 Japonia – Korea, godz. 16:30 Kazachstan – Austria, godz. 20 Polska – Ukraina.

x 18.04. Godz. 13 Austria – Japonia, godz. 16:30 Ukraina – Korea, godz. 20 Kazachstan – Polska.

x 20.04. Godz. 13 Austria – Ukraina, godz. 16:30 Japonia – Kazachstan, godz. 20 Korea – Polska.

Foto: Michał Giel

Podziel się informacją!

Tags: ,Dodaj komentarz

Back to Top ↑