Hokej z Gwiazdami: Zwycięstwo artystów

0
95

Zwycięstwem drużyny artystów nad reprezentacją sportowców 9:6 zakończył się mecz „Hokej z Gwiazdami”. Najwięcej bramek w spotkaniu zdobył… Mariusz Czerkawski. I to dla obu drużyn.
„Hokej z Gwiazdami”, czyli coroczny tyski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle zgromadził na Stadionie Zimowym komplet publiczności. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany WOŚP. W drużynie artystów wystąpili w tym roku m.in Michał Lewandowski (znany z serialu „Majka”), Tomasz Ciachorowski („Złotopolscy”, „Majka”), Mateusz Dewera („Samotność w sieci”, „Majka”), Bogdan Kalus („Ranczo”) i jako jedyna kobieta Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
W drużynie sportowców prym wiedli rajdowcy, m.in. Kajetan Kajetanowicz, Piotr Meresiński i Andy Mancin. Mariusz Czerkawski zaczął mecz jako zawodnik zespołu artystów, jednak w połowie drugiej tercji zmienił barwy i wspomógł przegrywających sportowców. W efekcie po trzeciej tercji mieliśmy remis 4:4 a o o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne.
Konkurs rzutów karnych szybko zamienił się w spektakl. Przegrywający sportowcy próbowali zdobyć punkty m.in atakując bramkarza we trzech lub przytrzymując go, gdy koledzy strzelali.  Gracze zainscenizowali też bójkę podczas trzeciej tercji. W ostatniej minucie meczu na lód weszli wszyscy zawodnicy obu drużyn i grali dwudziestu na dwudziestu.
W przerwach pomiędzy tercjami na lodowisku odbyły się pokazy jazdy figurowej dzieci, gokartów i samochodów rajdowych.