Jana Pawła II: Zmiana organizacji ruchu

0
3

 
Dzisiaj (29 listopada) uległa zmianie organizacja ruchu w rejonie konstrukcji usytuowanej nad al. Jana Pawła II, przy tzw. szkieletorze. Nowe rozwiązanie powinno wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu.
Na parkingu w środkowym pasie zieleni zlikwidowano kilka miejsc postojowych i teraz tutaj, a nie po drodze manewrowej na parkingu, odbywać się będzie ruch pieszy. Aby przejść między sąsiadującymi domami handlowymi nadal trzeba pokonać jezdnię, ale droga pieszych jest krótsza niż do tej pory. Jedno przejście pozostawiono, drugie natomiast znajduje się tuż za „szkieletorem”. Dodatkowo rejon dwóch przejść zostanie doświetlony. Jezdnia pozostanie zwężona do jednego pasa ruch.
– Z niedokończonej konstrukcji odpadł stalowy element, co dowodzi, że w tym miejscu mogło dojść do wypadku – mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. – Dlatego trzeba było działać szybko. Od tego czasu analizowano wiele rozwiązań łącznie z zabudowaniem tunelu w ciągu istniejącego chodnika, czy też całkowitym wyłączeniem jezdni. Fakt, że obiekt nie znajduje się na terenie gminy, a należy do właściciela prywatnego, znaczne komplikuje sprawę i ogranicza możliwości miasta.