Podwójna wygrana GKS

0
39
Piłkarze GKS Tychy rozegrali dwie gry kontrolne. Najpierw podopieczni Piotra Mandrysza pokonali Polonię Bytom, a następnie BKS Stal Bielsko-Biała. Oba spotkanie zakończyły się wynikiem 3:0.
Początek pierwszego spotkania był bardzo chaotyczny, a w grze obu zespołów widoczny był brak dokładności. Stąd też nie było klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero po przerwie tyszanie przejęli inicjatywę, czego efektem były strzelone trzy gole wyżej notowanemu rywalowi. Najpierw na listę strzelców wpisał się zawodnik gości, który pokonał własnego bramkarza. Pozostałe dwa gole były dziełem Damiana Szczęsnego i Marcina Folca.
W spotkaniu z BKS-em wystąpiła inna jedenastka, w której z pierwszego meczu zagrali tylko Kamil Łączek i Marcin Folc. Gra tyszan od początku była poukładana, a pierwszy gola strzałem z rzutu wolnego zdobył Paweł Lesik w 7. min. Trzy min. przed przerwą piękną akcję celnym strzałem „piętką” zdobył Folc. Wynik w 76. min. ustalił Marcin Sobczak, który zakończył dwójkową akcję Macieja Mańki z Mateuszem Wawocznym.
GKS Tychy – Polonia Bytom 3:0 (0:0). Bramki: Michalak (64. sam.), Szczęsny (80.), Folc (85.).
GKS: Igaz – Odrobiński, Kopczyk, Balul, Mączyński (46. Łączek) – Szczęsny, Kupczak, Feruga, Bizacki (46. Czupryna), Waksmundzki – Malicki (67. Folc).
GKS Tychy – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (2:0). Bramki: Lesik (7.), Folc (42.), Sobczak (76.).
GKS: Struski – Mańka, Krzczuk, Masternak, Łączek (46. zawodnik testowany) – Małkowski, Babiarz, Lesik, Wawoczny, Sobas – Folc (46. Sobczak).